ŠportPravidelné cvičnie zumby úspešne napreduje PDF Tlačiť E-mail
Napísal Beata Brašeňová   
Streda, 15 Február 2017 13:11

Jednou zo základných čŕt vývoja ľudskej spoločnosti  je postupné vyčleňovanie sa človeka zo živočíšnej ríše. Prostriedkom tohto procesu bola špecifická pohybová činnosť spojená s myslením – práca. Prácou človek pôsobil na prírodu, menil a prispôsoboval ju svojim potrebám. Úspešné pôsobenie a napredovanie v tomto  vývoji mu postupne „ dovoľovalo “ zabudnúť, že celý proces vzniku a vývoja človeka prebieha ako nedeliteľná súčasť prírody.  Vývin človeka je bezprostredne podmienený a ovplyvňovaný niektorou z foriem pohybu. Pohyb je základnou potrebou i prejavom človeka. Je spojený s procesom jeho začleňovania sa do spoločnosti, učením, vzájomnou  komunikáciou a pod. Pohybová činnosť, vrátane špecifických foriem, ktorých základným prostriedkom sú telesné cvičenia, sú predpokladom zdravého telesného, pohybového, funkčného, psychického a sociálneho rozvoja človeka. Je dokázané, že na zdravotnom stave človeka sa vplyvy vonkajšieho prostredia podieľajú asi sedemdesiatimi percentami. Jedným z uvedených vonkajších faktorov je aj pohybová aktivita.Aj u nás v Jasenovej sme v septembri 2016 zahájili tretí rok cvičenia zumby. Každý piatok sa stretáva partia dievčat a žien v rôznom veku a zvŕtajú sa v rytme zumby  salsy, cha-cha, rumby a  iných latino tancov. Prvá časť hodiny je venovaná tancu a druhá časť posilňovacím cvičeniam na karimatke.  

Pozývame aj ostatných, dvere športovo-relaxačného centra v Jasenovej pod vedením Mgr. Ivety Fedorovej zo Zázrivej  sú otvorené pre všetkých každý piatok v čase o 18:30 hod. 

alt

                                                                                                            

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 16:39
 
Zumba v Jasenovej sa tancuje naďalej PDF Tlačiť E-mail
Napísal Beata Brašeňová   
Streda, 15 Február 2017 12:54

Aj tento  kalendárny rok 2015 , s výnimkou letných prázdnin pokračovalo pravidelné cvičenie zumby v našom športovo-relaxačnom centre pod vedením Mgr. Ivety Fedorovej zo Zázrivej, čím sa jej chceme aj touto cestou poďakovať. Sme radi, že cestu do našej telocvične si našli aj dievčatá zo susedného Vyšného Kubína.

Príďte medzi nás mladí i tí skôr narodení každý  piatok o 18:00 hod. do športovo-relaxačného centra v Jasenovej rozhýbať svoje telá, mysle a získať pozitívnu energiu a elán do ďalšieho života!

 

alt

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 16:15
 
Silvestrovský výstup na Choč PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 07 Jún 2010 13:37

choc.jpg

Posledná úprava Utorok, 14 Február 2017 13:38
 
Jasenovské rodáčky v extraligových súťažiach PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 07 Jún 2010 13:37

Jasenovské rodáčky Veronika Kleňová, Lýdia Zaťková, Denisa Lenčová začali so stolným tenisom v roku 1995 v rodnej obci. Nakoľko Orava v tej dobe nemala dievčenský stolnotenisový oddiel, prestúpili v roku 1996 do Ružomberka ešte ako mladšie žiačky. V Ružomberku hrali určitú dobu najvyššiu dorasteneckú i ženskú ligu. Toho času hrá Denisa Lenčová extraligu žien za Ružomberok a Veronika Kleňová s Lýdiou Zaťkovou po ročnom pôsobení OŠK Bziny v prvej ženskej lige postúpili do extraligy.

stolny_tenis_1.jpg stolny_tenis_2.jpg stolny_tenis_3.jpg stolny_tenis_4.jpg stolny_tenis_5.jpg stolny_tenis_6.jpg stolny_tenis_7.jpg stolny_tenis_8.jpg

Posledná úprava Utorok, 14 Február 2017 13:37
 
Polyfunkčný dom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 07 Jún 2010 13:37

Návrh rekonštrukcie skladu, ktorý je vo vlastníctve pozemkového spoločenstva urbarialistov. Obecný úrad Jasenová prišiel s návrhom na prenájom skladu, ktorého vlastníkom je pozemkové spoločenstvo a ktorý by obec, pokiaľ by došlo k dohode o prenájme prebudovala na malú športovú halu, ktorá by slúžila občanom obce na športové vyžitie.

alt

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 13:43
 


webmaster & design profidesign.sk, 2008