Iné aktivityNový plot na cintoríne PDF Tlačiť E-mail
Napísal Beata Brašeňová   
Utorok, 14 Február 2017 17:05

Na našom cintoríne štyridsať  ročný plot a osemdesiat ročná brána splnila svoje poslanie,  preto sme vybudovali zo vstupnej strany do cintorína nové oplotenie, novú vstupnú bránu. Pred cintorínom sme vybudovali asfaltové parkovisko pre návštevníkov cintorína a urobili sme nový asfaltový koberec pod panelovou cestou na cintorín popred bývalú  evanjelickú školu. Posledné miesto odpočinku si zaslúži mať dôstojný vstup do cintorína i parkovací priestor. Tieto práce mimo asfaltovania sme vykonali svojpomocne za čo sa chceme poďakovať našim občanom Petrovi Baričákovi, Milanovi Záňovi a Pavlovi Korčekovi.

 

alt

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 16:37
 
Nový asfaltový koberec po obecnej komunikácii PDF Tlačiť E-mail
Napísal Beata Brašeňová   
Utorok, 14 Február 2017 16:47

Asfaltový koberec na hlavnej obecnej komunikácii bol už viac rokov po svojej životnosti.  Vďaka prísľubu župana Žilinského samosprávneho kraja  Ing. Juraja Blanára, ktorý nám dal keď bol v Jasenovej odovzdávať hasičskú techniku. Počas letných mesiacov v roku 2016  bol  zhotovený nový živicový koberec po hlavnej komunikácii po obci. Vážime si chlapské slovo Juraja Blanára a sme radi, že naši občania ako aj návštevníci rodného domu Martina Kučína, ktorích do obce prichádza ročne niekoľko tisíc, môžu už chodiť po novom živicovom povrchu. Práce previedli pracovníci správy ciest Žilinského samosprávneho kraja pracovisko Ružomberok novým finišérom, ktorý deň pred tým zakúpil Vyšší územný celok Žilina na opravu komunikácií v správe Žilinského samosprávneho kraja.

 

alt

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 16:31
 
Hasičský deň 2016 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Beata Brašeňová   
Utorok, 14 Február 2017 16:21

Dobrovoľný hasičský zbor v Jasenovej usporiadal hasičský deň spojený zo súťažou O pohár DHZ Jasenová. Súťaže sa zúčastnili  Dobrovoľné hasičské zbory zo Žaškova, Párnice, Istebného, Vyšného Kubína, Stankovian, Liptovskej Teplej. Spestarením súťaže bola aj domáca ženská úderka, ktorá sa taktiež zapojila do zápolenia.

 Akcia začala o 9.00 hod. ukážkou požiarneho útoku, ktorý bol predvádzaný každú hodinu. Medzitým bola ukážka požiarnej techniky a súťaže pre deti, ktoré mali najväčšiu radosť, keď si mohli prúdnicou zastriekaj na cieľ. O 11.00 bol prevedený zásah na horiace auto s použitím penového penidla, ktorý pre veľký záujem hlavne detí po obede museli znovu zopakovať. Firma Igora Mačuhu SIESTA sa postarala o občerstvenie pre účastníkov súťaže a návštevníkov. Príjemné posedenie po skončení súťaže trvalo do večerných hodín. Treba úprimne poďakovať nášmu dobrovoľnému hasičskému zboru pod vedením veliteľa Ing. Jána Chmelíka, že po dlhoročnom nefunkčnom dobrovoľnom hasičskom zbore v našej obci sa naši hasiči zmobilizovali  a sfunkčnili činnosť  tohto zboru. Pridelenie nového hasičského auta IVECO ešte viac zmobilizoval  činnosť našich hasičov, ktorí patria medzi veľmi aktívnych a ochotných kedykoľvek v obci pomôcť.

 

alt

alt

alt

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 16:35
 
Deň Zeme 2016 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Beata Brašeňová   
Utorok, 14 Február 2017 15:59

Tak ako každoročne pri príležitosti dňa Zeme zorganizovali poslanci obecného parlamentu brigádu na zber odpadkov v obci po jej okolí od vrchu Brestovej až po hranicu  Vyšného Kubína. Mladí i starší sa rozbehli do všetkých strán, aby zozbierali čo sa za rok nahromadilo v obci, ale hlavne v jej okolí . Od kobercov, ktoré sa vytiahli z potoka, pneumatiky, plástové fľašky, igelitové vrecia  až po staré topánky. Nazbierané vrecia  odviezli pracovníci správy ciest v Dolnom Kubíne. Ďakujeme všetkým,  ktorí obetovali svoj voľný čas a prišli pomôcť pri čistení obce a okolia.

 

alt

Posledná úprava Streda, 15 Február 2017 14:09
 
Deň zeme PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 07 Jún 2010 12:47

Pri príležitosti dňa zeme, organizuje obec brigádu na zber odpadkov v obci a jej okolí. Táto sa uskutoční dňa 20.apríla 2013. Zraz ráno o 9.00 hoď pred obecným úradom. Obecný úrad zabezpečí vrecia a odvoz týchto odpadkov v priebehu zberu. Vyzývame mládež našej obce k zapojeniu sa do tejto aktivity a veríme, že svojou účasťou prispejete k vyčisteniu nášho životného prostredia v našej obci a okolí.

Toto sa vyzbieralo v roku 2012
den-zeme-1.jpg den-zeme-2.jpg den-zeme-3.jpg den-zeme-4.jpg

Posledná úprava Štvrtok, 11 Apríl 2013 10:46
 


webmaster & design profidesign.sk, 2008